Haber
Türkiye Belçika’yı yendi
![](https://viransehir-haber.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/turkiye-belcikayi-yendi-RlxcvCeW.webp)
Litvanya’nın ev sahipliği yaptığı FIBA 20 Yaş Altı Kızlar Basketbol Avrupa Şampiyonası’nda Vilnius ve Klaipeda şehirlerinde mücadele eden ay-yıldızlı ekip, ikinci maçında Belçika’yı 61-57 mağlup etti.
Vilnius Jeep Arena’da oynanan karşılaşmada ilk yarıyı 37-25 geride tamamlayan millilerimiz, ikinci yarıda üstün bir oyun sergileyerek sahadan 61-57 galip ayrıldı.
Milli takımda Berfin Sertoğlu 24, Selin Gül 15 sayı kaydetti. Belçika adına Nastja Classeens 21 sayı kaydetti.
Ay-Yıldızlılar, D Grubu’ndaki üçüncü maçında 1 Ağustos Salı günü saat 15.30’da Letonya ile karşılaşacak.